سلامتي اینستاگرام دریایی میلیونر وبلاگ

سلامتي: اینستاگرام دریایی میلیونر وبلاگ میلیون فالوور اخبار گوناگون مطالب گوناگون

گت بلاگز اخبار اجتماعی کودکان کار و خیابان از شمول مصوبه جمع‌آوری متکدیان خارج شدند

مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه از خروج کودکان کار و خیابان از شمول مصوبه جمع‌آوری فوریت‌های خدمات اجتماعی پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد. 

کودکان کار و خیابان از شمول مصوبه جمع‌آوری متکدیان خارج شدند

کودکان کار و خیابان از شمول مصوبه جمع آوری متکدیان خارج شدند

عبارات مهم : ایران

مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه از خروج کودکان کار و خیابان از شمول مصوبه جمع آوری فوریت های خدمات اجتماعی پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد.

به گزارش ایلنا، طرح «جذب و ساماندهی کودکان کار خیابان» از مرداد ماه شروع شد، ولی ساعتی بعد از شروع این طرح موجی از انتقادات به نحوه جمع آوری به فرمانداری وارد شد تا جایی که وزارت کار، بهزیستی، اعضای شورای شهر و NGOهای فعال در حوزه کودک بارها از اجرای این طرح اظهار نگرانی کرده و نسبت به این طرح نقدهایی داشتند و بارها اعلام کردند که جمع آوری کودکان باید مطابق با آیین نامه ساماندهی کودکان خیابانی مصوب ۱۳۸۴ هیات دولت انجام گیرد، نه اینکه جمع آوری کودکان همراه با طرح جمع آوری متکدیان و معتادان اجرایی شود.

کودکان کار و خیابان از شمول مصوبه جمع‌آوری متکدیان خارج شدند

طبق مصوبات فرمانداری در خصوص طرح جمع آوری متکدیان، دعوت کننده این طرح از سایر نهادها جهت اجرا فرمانداری پایتخت کشور عزیزمان ایران بوده است و عنوان طرح نیز معتادان و متکدیان هست، ولی طی اجرای این طرح کودکان کار و خیابان نیز دستگیر شده است و به مراکز نگهداری انتقال یافته شدند. بعد از این اقدامات، وزیر کار اجرای این طرح را مسئله دار توصیف کرد. همچنین مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی این وزارتخانه نیز در هفته گذشته به صراحت اعلام کرد که کودکان کار و خیابان باید از شمول مصوبه جمع آوری فوریت های خدمات اجتماعی پایتخت کشور عزیزمان ایران خارج شوند.

حال روزبه کردونی؛ مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه از برگزاری جلسه ای به ریاست فرماندار پایتخت کشور عزیزمان ایران و با حضور معان مرکز اجتماعی و فرهنگی وزرات کشور، نمایندگان وزارت کار، نمایندگان دستگاه های مرتبط با این عنوان مثل شهرداری، بهزیستی و نیروی انتظامی خبر می دهد که نتیجه این جلسه مصوبه ای است که بیانگر به ثمر رسیدن پیگیری مخالفان نحوه اجرای این طرح اعم از فعالان حقوق کودک دولتی و غیردولتی است.

مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه از خروج کودکان کار و خیابان از شمول مصوبه جمع‌آوری فوریت‌های خدمات اجتماعی پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد. 

نگاه ترساندن محور به کودکان کاروخیابان رویکرد مناسبی نیست

روزبه کردونی (مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه) در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در این باره گفت: پیرو نشست مجتمع فوریت های خدمات اجتماعی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران مصوب شد؛ عنوان حمایت اجتماعی و جذب و توانمندسازی کودکان کار و خیابان از شمول مصوبه فورت خدمات اجتماعی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران خارج شود و مطابق آیین نامه ساماندهی کودکان خیابانی (حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان ) به عهده شرکت بهزیستی و وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی قرار گیرد.

کردونی با اشاره به اینکه اصولا نگاه ترساندن محور به کودکان کار و خیابان رویکرد مناسبی جهت حمایت اجتماعی از کودکان نیست، تاکید کرد: دبیرخانه شورای حمایت جتماعی از کودکان فعال تر می شود و با همفکری با شرکت های مردم نهاد و صاحبنظران دانشگاهی و همچنین هماهنگی زیاد بین دستگاه های اجرایی تلاش می شود، روند حمایت اجتماعی از کودکان هدفمندتر گردد.

کودکان کار و خیابان از شمول مصوبه جمع‌آوری متکدیان خارج شدند

مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه در ادامه اظهار داشت: فرمانداری پایتخت کشور عزیزمان ایران عطف به نامه وزیر کشور خطاب به استاندار پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال ۹۳ و با استناد به مصوبه ساماندهی متکدیان در سال ۷۸ و مصوبه شورای اجتماعی کشور با عنوان ساماندهی متکدیان و آسیب دیدگان اجتماعی پایتخت کشور عزیزمان ایران از مرداد ماه جاری اقداماتی را جهت جمع آوری معتادان متجاهر و متکدیان انجام داد.

ضرورت حمایت اجتماعی از کودکان کار و خیابان

مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه از خروج کودکان کار و خیابان از شمول مصوبه جمع‌آوری فوریت‌های خدمات اجتماعی پایتخت کشور عزیزمان ایران خبر داد. 

کردونی با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای این مصوبه، نظر کارشناسی وزارت رفاه و تاکید دکتر ربیعی که مبتنی بر مشورت با فعالان مدنی، مطالعات کارشناسی، تجارب داخلی و بین المللی بویژه طرح های اجرای شده است قبلی بود بر این اساس بود که کودکان کار و خیابان باید از شمول این مصوبه خارج شوند، گفت: خوشبختانه با همراهی مرجع ملی کودک، کمیسیون اجتماعی مجلس و سایر نمایندگان دغدغه مند مجلس، فعالان مدنی و شرکت های مردم نهاد و مدیران وزارت کشور بویژه فرماندار محترم پایتخت کشور عزیزمان ایران مقرر شد؛ کودکان کار و خیابان از شمول این مصوبه خارج شوند و مطابق آیین نامه های کودکان فرایند شناسایی، جذب و حمایت اجتماعی از کودکان صورت گیرد.

واژه های کلیدی: ایران | خیابان | کودکان | خیابانی | وزارت کار | وزارت کشور | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz